Kullanım Şartları ve Gizlilik

Hoş geldin!!!

Venturro’ya katıldığın için teşekkürler. Ürün ve hizmetlerimizi kullandığında, şartlarımızı kabul etmiş olacağından, lütfen birkaç dakikanı ayırarak aşağıdaki Kullanıcı Anlaşmasını okumanı rica ederiz.

Venturro’da Keyifli Zaman geçirmen dileğiyle…

Venturro Ekibi

1. Giriş

Girişimciler için hazırlanmış bir sosyal ağız.

1.1. Amaç

Venturro'nun misyonu, dünya girişimcilerinin daha sürdürülebilir ve ölçeklenebilir iş modelleri kurmaları için birbirleriyle bağlantı kurmalarını sağlamaktır. Misyonumuza ulaşmak için size, bağlantılarınıza ve milyonlarca başka girişimcilerin güvenilir ilişki ve topluluklardan oluşan bir ağda buluşmasına, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmasına, öğrenmesine, anlaşmalar yapmasına, farklı imkânlar ve çalışanlar bulmasına, çalışmasına ve kararlar almasına yardım etmek üzere web sitemiz, aracılığıyla hizmetler sunuyoruz.

2. Sizin Yükümlülükleriniz

2.1. Venturro’ya gönderdiklerinizin lisans ve garantisi

Verdiğiniz bilgiler için bize bir lisans verirsiniz.

İşbu Anlaşma uyarınca Venturro’ya sunduğunuz bilgilerin sahibisiniz ve herhangi bir zamanda bu bilgilerin iptalini talep edebilirsiniz; bilgileri veya içeriği başkaları ile paylaşmış olmanız ve bilgilerin bu kişilerce iptal edilmemiş olması veya diğer kullanıcılar tarafından kopyalanması veya muhafaza edilmesi bu hakkın dışındadır. Bundan başka herhangi bir şekilde şu anda bilinen veya gelecekte keşfedilecek olan kullanıcı tarafından hizmetlere ilişkin geliştirilmiş olan içerik, fikir, konsept, teknik ve/veya veriler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla Venturro dolaylı veya doğrudan gönderdiğiniz sizin tarafınızdan sağlanmış bilgilere dair size veya herhangi bir üçüncü taraftan herhangi bir izin alma ve/veya anılan kişilere ücret ödemesine gerek kalmadan Venturro’ya kopyalamak, türetilmiş çalışmalar hazırlamak, geliştirmek, dağıtmak, yayınlamak, ortadan kaldırmak, alıkoymak, eklemek, işlemek, analiz etmek, kullanmak ve ticarileştirmek üzere münhasır olmayan, iptal edilemez, dünya çapında, daimi, sınırsız, temlik edilebilir, alt lisans olarak verilebilir, tamamen ödenmiş ve telifsiz bir hak verirsiniz. Bize gönderdiğiniz tüm bilgileri kaybetme riski size aittir. Bize bilgi sağladığınızda, bilgileri göndermeye yetkili olduğunuzu ve bilginin doğru olduğunu, gizli olmadığını ve herhangi bir anlaşmadan doğan kısıtlama veya üçüncü kişilere ait hakları ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz. Venturro profil bilgilerinizi doğru ve güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.

2.2. Hizmet için Uygunluk

İşbu anlaşmayı akdetme ehliyetine sahip ve en azından “Minimum Yaş” sınırında olmanız gerekir.

Bize gönderdiğiniz bilgiler doğru olmalıdır.

Hizmet kullanımına uygun olmak için, aşağıdaki kriterleri yerine getirmeli ve (1) (aşağıda tanımlandığı şekilde) “Asgari Yaş” sınırının üstünde olduğunuzu; (2) halihazırda Hizmetlerden kısıtlanmış olmadığınızı veya Venturro hesabı sahibi olmaktan men edilmediğinizi; (3) Venturro'nun rakibi olmadığınızı veya Venturro ile rekabet etmenizden ötürü Hizmetleri kullanmadığınızı; (4) aynı anda sadece bir Venturro hesabına sahip olacağınızı; (5) gerçek adınızı kullanacağınızı ve Venturro'ya doğru bilgileri vereceğinizi; (6) işbu Anlaşmayı akdetme konusunda tam yetkiye sahip olduğunuzu ve bunu yaptığınızda taraf olduğunuz başka bir anlaşmayı ihlal etmeyeceğinizi; (7) telif hakları ve ticari marka hakları gibi fikri mülkiyet hakları dahil Venturro'nun haklarını ihlal etmeyeceğinizi ve (8) Hizmetlerin kullanımı için gerekli olan tüm ekipman, yazılım, mobil erişim ve İnternet erişimi masraflarını karşılamayı kabul edeceğinizi beyan ve garanti etmelisiniz. “Asgari Yaş” 13 yaş anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, yürürlükteki yasalar Venturro'nun yasalara uygun olarak (gizlilik politikamıza uygun olarak bilgilerinizin toplanması, saklanması ve kullanımı dahil) size Hizmet sunabilmesi için bu yaş sınırlarından daha büyük olmanızı şart koşarsa, bu durumda Asgari Yaş bu şart koşulan yaş olacaktır. Bu Hizmetler, 13 yaşından küçük çocukların kullanımına yönelik değildir.

2.3. Üyeliğiniz

Şifrenizi gizli tutmanız gerekir.

Hesabınızı başka biri ile ortaklaşa kullanmamanız gerekir.

Hizmetin herhangi bir parçasını kopyalayamaz veya transfer edemezsiniz.

Venturro'da oluşturmuş olduğunuz profil Venturro'nun bir parçası haline gelir ve bize lisansını verdiğiniz bilgiler dışında Venturro'ya ait olur. Bununla birlikte diğer kişiler dikkate alındığında, hesabınız size ait olur. Şifrenizle ilgili olarak: (1) şifrenizi gizli ve özel tutmayı; (2) hesabınızın başkaları tarafından kullanılmasına izin vermemeyi; (3) diğer kişilerin hesaplarını kullanmamayı; (4) Venturro hesabınızı başka bir kişiye satmamayı, takas etmemeyi ya da transfer etmemeyi ve (5) Venturro'nun herhangi bir kısmına veya burada yer alan bilgilere erişmek için herhangi bir kişiden ücret talep etmemeyi kabul etmektesiniz. Bundan başka hesabınızı kapatmadığınız veya hesap güvenliğinizin sizin hatanızla tehlikeye atılmadığını ispat etmediğiniz sürece hesabınız vasıtasıyla olanlardan sorumlusunuz. Hesabınızı kapatmak için, lütfen Venturro Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.

2.4. Tazmin Etme

Sebep olduğunuz kayıplar için bize ödeme yapmanız gerekir.

(1) Üçüncü kişilerin hakları veya yürürlükteki yasaları ihlal eden içeriklerin gönderilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla işbu Anlaşmaya uymamanız, (2) Hizmetlere gönderdiğiniz herhangi bir içerik ve (3) Venturro'da veya Venturro vasıtası ile gerçekleştirdiğiniz herhangi bir faaliyetten kaynaklanan üçüncü taraflara ait şikayet, suçlama ve soruşturmalar ile bağlantılı tüm zarar, kayıp ve masraflarımızı (vekalet ücret ve masrafları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tazmin eder ve bunlar için bizi sorumlu tutmazsınız.

2.5. İşbu Anlaşmaya aykırı olan eylemleri bize bildirin

İşbu Anlaşmayı ihlal etmek zorunda kalmanız halinde, bunu bize önceden bildirmeniz gerekir.

Herhangi bir mecburi yasa uyarınca işbu Anlaşmaya aykırı bir şekilde davranmaya yetkili veya zorunlu olduğunuzu düşünürseniz, işbu Anlaşmaya aykırı bir şekilde davranmanızdan 30 gün önce yazılı olarak sebeplerinizin detaylı ve kanıtlanmış açıklamasını bize göndermeyi, bu şekilde davranma yükümlülüğümüz olmamasına rağmen ve takdiri tamamen bize ait olmak üzere söz konusu durum için alternatif bir çözüm yolu sunmamız için değerlendirme yapmamıza izin vermeyi kabul etmektesiniz.

2.6. Bildirimler ve Hizmet Mesajları

Web sitesi veya e-posta ile ilgili önemli bildirimleri size göndermemizi kabul etmektesiniz.

Bize verdiğiniz iletişim bilgileri doğru olmalıdır, aksi halde önemli bildirimleri alamazsınız.

Hizmet mesajları ve Hizmetler hakkındaki duyurular amacıyla Venturro, işbu Anlaşmanın değişiklikleri gibi bazı değişiklikler konusunda sizi uyarmak üzere sayfalarına bir banner bildirimi koyabilir. Alternatif olarak bildirim, başka iletişim bilgilerine sahip olsak bile hesabınız ile ilişkili olan e-posta adresinize Venturro tarafından bir e-posta olarak gönderilebilir. Venturro’nun, Venturro hesabını veya Venturro ile ilişkili hizmetler hakkında Venturro hesabınız veya e-posta, cep telefonu numarası, telefon veya posta hizmetleri dahil teslimat servisleri vasıtasıyla sizinle haberleşebileceğini de kabul edersiniz. Venturro'dan ne tür mesajlar aldığınızı kontrol etmek için lütfen Ayarlar'ı gözden geçirin. Hizmetler hakkında önemli bilgileri teslim alamamanız dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla bunu yapamamanızla ilişkili ve yapamamanızdan kaynaklanan doğru iletişim veya sair bilgileri muhafaza etme sorumluluğumuz olmadığını onaylar ve kabul edersiniz.

2.7. Kullanıcılar arasındaki İletişim ve Paylaşma (Venturro Toplulukları, Yanıtlar, Güncellemeler, Girişim Sayfaları vb.)

Bilgi paylaştığınızda, diğer kişiler bu bilgileri görebilir, kopyalayabilir ve kullanabilir.

Venturro, belirtilen konular hakkında gözlemlerinizi ve yorumlarınızı koyabileceğiniz Venturro Toplulukları, Yanıtlar ve Ağ Güncellemeleri gibi çeşitli forumlar sunar. Venturro, haber makalelerine bağlantılar ve iş olanakları, ürün tavsiyeleri ve profilleri ile Venturro Toplulukları ve Venturro Girişim Sayfaları gibi sitenin diğer kısımlarına sair içerik dahil kullanıcıların güncellemeler koymak suretiyle bilgi paylaşmasını da mümkün kılar. Venturro üyeleri, Venturro Topluluklarını ve Girişim Sayfalarını ücretsiz olarak oluşturabilir ancak Venturro, Venturro Topluluklarını veya Girişim Sayfalarını kapatabilir veya devredebilir veya içeriği işbu Anlaşma veya diğerlerinin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmesi halinde kaldırabilir. Lütfen ilan verdiğiniz fikirlerin ve paylaştığınız bilgilerin, başka Üyeler tarafından görülebileceğini ve kullanılabileceğini ve Venturro’nun, diğer Üyelerin Venturro'da paylaştığınız fikir ve bilgileri kullanmayacağını garanti edemeyeceğini göz önünde bulundurun. Bu yüzden gizli tutmak veya diğerlerinin kullanmasını istemediğiniz veya paylaştığınızda ihlal edilebilecek olan üçüncü kişilere ait bir hakka tabi olan bir fikir veya bilginiz varsa, bu fikir veya bilgiyi Venturro Topluluklara, Ağ Güncellemelerinize veya Venturro'da başka bir yere göndermeyin. Venturro, Venturro'ya koyduğunuz herhangi bir içerik veya bilginin başka bir kişinin hatalı kullanımı veya suistimalinden sorumlu değildir.

2.8. Gizlilik

Gizlilik Politikamızla uyumlu olarak, kişisel bilgilerinizi toplamamızı, kullanmamızı ve ifşa etmemizi kabul etmektesiniz.

Kullanıcı olmaya karar vermeden önce işbu Anlaşmaya bu vesileyle kaynak olarak dahil edildiği ve bize gönderdiğiniz kişisel bilgiler dahil herhangi bir bilginin değerlendirmesi buna tabi olduğu için Gizlilik Politikamızın tamamını dikkatli bir şekilde okumalısınız. Lütfen Venturro veya katılmayı düşündüğünüz topluluklara gönderdiğiniz belli bilgilerin, beyanların, verilerin ve içeriğin (fotoğraflar gibi) cinsiyetinizi, etnik kökeninizi, milliyetinizi, yaşınızı ve/veya hakkınızdaki sair kişisel bilgileri ifşa edeceğini göz önünde bulundurun. Herhangi bir bilgiyi, beyanı, veriyi ve içeriği bize göndermenizin ihtiyari olduğunu ve Venturro'nun söz konusu bilgiyi Gizlilik Politikasında belirtilen koşullara uygun olarak işleyebileceğini kabul edersiniz.

2.9. Venturro'ya Katkılar

Bize geri bildirim sunduğunuzda, gizli veya ihlal edici öğeleri dâhil etmediğinizden emin olun. Geri bildiriminize ait hakları bize verirsiniz.

Venturro'ya öneri veya geri bildirim web sayfaları vasıtasıyla fikirler, öneriler, belgeler ve/veya teklifler ("Katkılar") gönderdiğinizde: (a) Katkılarınızın gizli veya kişiye özel bilgiler ihtiva etmediğini; (b) Katkılara istinaden Venturro'nun sarih veya zımni herhangi bir mahremiyet yükümlülüğü altına girmediğini; (c) Venturro'nun söz konusu Katkıları herhangi bir şekilde herhangi bir amaçla dünya çapındaki herhangi bir medyada kullanma ve ifşa etmeye (veya kullanmamayı veya ifşa etmemeyi seçmeye) yetkili olduğunu; (d) Venturro Katkılara benzer şeyleri daha önceden incelemekte olduğu veya geliştirmekte olduğunu; (e) Katkılarınızın kullanılması için Venturro'ya gayri kabili rücu münhasır olmayan bir lisans verdiğinizi ve (f) Venturro'dan hiçbir şekilde tazminat veya itfa talep etmeye yetkili olmadığınızı kabul eder ve onaylarsınız.

3. Haklarınız

Bu anlaşmaya uygun hareket ederseniz, Venturro'yu kullanmak için size sınırlı bir hak veririz. Venturro'yu ancak bu anlaşmanın size izin verdiği biçimde kullanabilirsiniz.

Bölüm 10'da liste halinde verilen Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla işbu Anlaşma çerçevesindeki yükümlülüklerinize uymanız şartıyla genel olarak ulaşılabilen bir web tarayıcı, mobil cihaz veya Venturro tarafından izin verilen bir uygulama (ancak Venturro veya Üyelerinin açık yazılı rızası olmadan verilere erişmek üzere kazıma, örümcek, sürünme veya sair teknoloji ve yazılım kullanmak vasıtasıyla değil) aracılığıyla işbu Anlaşmaya uygun bir şekilde Venturro web sayfalarında sunduğumuz bilgileri görüntüleme ve Hizmetleri kullanmaya yönelik sınırlı, kabili rücu, münhasır olmayan, temlik edilemez, alt lisans verilemez bir lisans ve hakkı size veriyoruz. Misyon ve amacımıza aykırı bir şekilde Venturro'nun başka türlü bir kullanımı (Venturro tarafından açıkça yetkilendirilmediğiniz takdirde tanımadığınız veya güvenmediğiniz birisini bağlamaya çalışmak veya Venturro'dan elde ettiğiniz bilgileri ticari olarak kullanmaya çalışmak gibi) kesinlikle yasaktır ve işbu Anlaşmayı ihlal eder. Unvan, mülkiyet, fikri mülkiyet hakları ve Venturro'daki tüm hak ve menfaatler ve Venturro web sitesinden yapılan tüm kopyalar dahil her tür ilgili öğeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla İşbu Anlaşma ile sarih olarak verilmeyen tüm hakları saklı tutarız.

4. Hak ve Yükümlülüklerimiz

4.1. Hizmetlerin Ulaşılabilirliği

Sunduğumuz Hizmetleri değiştirebilir veya sonlandırabiliriz ve böyle bir durumda, size ait bilgi ve materyalleri gösterme veya muhafaza etmeye devam etme sözü vermemekteyiz.

Hizmetleri sunmaya devam ettiği müddetçe Venturro sunduğu Hizmetleri güncellemeye, geliştirmeye ve genişletmeye çalışacak ve bunları temin edecektir. Sonuç itibariyle, var olacağı ve belirli bir günde mevcut olacağı gibi ve işbu Anlaşmada açıkça beyan edilenden hariç başka hiçbir yükümlülüğü olmaması şartıyla Venturro'ya erişmenize izin veriyoruz. Venturro'a kısmen veya tamamen değiştirebilir, yenisiyle değiştirebilir, Venturro'a erişiminizi reddedebilir, geçici olarak durdurabilir veya Venturro'a son verebiliriz ve takdiri tamamen bize ait olmak üzere siz veya tüm Üyelerimiz için Hizmetlerin bir kısmı veya tümünün fiyatlarını değiştirebiliriz. Tüm bu değişiklikler, aksi belirtilmedikçe sitemizde ilan edildiklerinde veya size doğrudan iletildiklerinde yürürlüğe girer. Bundan başka hesabınızın hâlihazırdaki bir parçası olan herhangi bir içeriğin Venturro tarafından işbu Anlaşmaya aykırı olduğu varsayılırsa, Venturro söz konusu içeriği önceden bildirerek veya bildirmeden alıkoyma, kaldırma ve veya çıkarma hakkını saklı tutar. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek adına, Venturro'nun sizin veya başka Üyelerin Hizmetleri kullanırken temin ettiği herhangi bir içeriğin kopyasını sizin için kaydetme, muhafaza etme veya size temin etme gibi bir yükümlülüğü olmadığını belirtiriz.

4.2. Kullanıcı Bilgilerinin İfşası

Gizlilik Politikamızda izin verildiği şekilde, kişisel bilgilerinizi kullanabileceğimizi, saklayabileceğimizi ve paylaşabileceğimizi kabul edersiniz.

Kanunun mecbur tuttuğu haller veya söz konusu erişim, muhafaza ya da ifşa mantık çerçevesinde düşüncemize göre iyi niyetli bir inançla gerekli ise, (1) Hukuki ve cezai celpler, mahkeme emirleri ve sair cebri ifşaatlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla yasal sürece uymak, (2) işbu Anlaşmayı uygulamak, (3) üçüncü tarafın bir Üye, bir birey veya bir hükümet aracısı olup olmadığı gözetilmeksizin üçüncü tarafların haklarının ihlal edildiğine dair iddialara cevap vermek, (4) müşteri hizmetleri araştırmalarına cevap vermek veya (5) Venturro, Üyelerimiz veya umumun haklarını, mülkiyetlerini veya kişisel emniyetlerini korumak üzere temin ettiğiniz kayıtlarınıza veya diğer bilgilerinize erişebileceğimizi, bunları muhafaza ve ifşa edebileceğimizi onaylar, kabul eder ve bunlara razı olursunuz. Müşteri desteği, işbu Anlaşmanın tatbiki veya yasal gereksinimlere uyum için gerekli olan durumlar dışında, Üye bilgilerinin üçüncü taraflara ifşa edilmesi bu sözleşmede açıklanmıştır.

4.3. Diğer Üyelerle Bağlantı ve Etkileşimler

Hizmet üzerindeki bağlantıları ve etkileşimleri sınırlama hakkına sahibiz.

Diğer Üyelerle olan etkileşimlerinizden münhasıran sorumlu olursunuz. Venturro, diğer Üyeler ile olan bağlantılarınızın sayısını sınırlayabilir veya belli durumlarda Hizmetlerin kullanımı vasıtasıyla diğer Kullanıcılar ile iletişime geçmenizi yasaklayabilir veya Hizmetleri kullanımınızı sınırlayabilir. Venturro, sizin ile diğer üyeler arasındaki ihtilafları izleme ve takdiri tamamen kendine ait olmak üzere işbu Anlaşmanın icrası açısından gerekli görürse hesabınızı kısıtlama, geçici olarak durdurma veya kapatma hakkını saklı tutar ancak bu konuda bir yükümlülüğü yoktur.

4.4. Fikri Mülkiyet Bildirimleri

Fikri mülkiyet haklarımız ile ilgili size bildirimde bulunuruz.

Bu Hizmet Venturro'nun telif hakkı ve Fikri mülkiyet haklarını içermekte ve size Bölüm 3'te verilen sınırlı lisans hariç olmak üzere, Venturro bu Hizmetteki fikri mülkiyet haklarını saklı tutmaktadır. Venturro ve “V” logoları ve diğer Venturro ticari marka, hizmet işaretleri, grafikleri ve Venturro ile bağlantılı olarak kullanılan logoları Venturro'nun ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Venturro ile bağlantılı olarak kullanılan diğer ticari marka ve logolar ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Bu Anlaşma bu ticari marka ve logolarla ilgili herhangi bir hak veya lisans vermez.

5. Sorumluluk Reddi

Venturro'in kalitesi, güvenliği veya güvenilirliği için tüm yasal yükümlülükleri reddediyoruz.

Bazı ülkeler ve yargı bölgeleri tüketicilerle yapılan sözleşmelerde zımni koşullara ilişkin sorumluluk reddine izin vermez ve sonuç itibariyle işbu bölümün muhtevası size uygulanmayabilir. Venturro'ya veya herhangi bir tedarikçisine, içerisindeki herhangi bir bilgiye veya sürekliliğine itimat etmeyin. Venturro platformunu ve tüm bilgiler ile hizmetleri “olduğu gibi” ve “kullanılabilir olduğu kadar” temin ederiz. Venturro, kullanıcı tarafından oluşturulmuş içeriğin doğruluğunu denetlemez veya incelemez. Herhangi bir sarih taahhüt veya beyan sunmuyoruz. Geçerli hukukun izin verdiği azami ölçüde ticari elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, unvan, verilerin doğruluğu ve ihlal etmeme garantileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir veya tüm zımni taahhütler ve beyanlardan feragat ediyoruz. Venturro veya Venturro ile bağlantılı herhangi bir şey tarafından memnun edilemez veya hasar görürseniz, Venturro hesabınızı kapatabilir ve işbu anlaşmayı bölüm 7'ye (“fesih”) uygun bir şekilde feshedebilirsiniz ve söz konusu fesih, tek ve yegane çözümünüz olur. Venturro sorumlu değildir ve Venturro vasıtasıyla herhangi birine gönderilen herhangi bir mesajın teslimi için (içeri postaları, cevapların ilanı veya kullanıcı tarafından oluşturulan sair içeriğin iletilmesi gibi) herhangi bir taahhüt veya beyanda bulunmaz. Ek olarak, hizmetleri kullanımınızın üçüncü tarafların haklarını ihlal etmeyeceğini taahhüt veya beyan etmeyiz. Web sitesinde kullanılan veya tanımlanan herhangi bir materyal, hizmet veya teknoloji, söz konusu materyalleri, hizmetleri veya teknolojiyi bize lisanslayan üçüncü kişilerin sahip olduğu fikri mülkiyet haklarına tabi olabilir. Venturro, hizmetlerine abone olan kişilerin kimliklerini onaylama yükümlülüğünde değildir ve hizmetlerinin topluluktaki diğer kullanıcılar tarafından kullanımını izleme yükümlülüğü yoktur; bu yüzden Venturro diğer kişiler tarafından kimlik çalınması veya bilgilerinizin başka türlü suistimaline yönelik tüm sorumluluktan feragat eder. Venturro, sağladığı hizmetlerin kesintisiz işleyeceğini veya işleyişinde hata olmayacağını garanti etmez. Hizmetlerin işletimi bilhassa bakım, güncellemeler veya sistem ya da ağ arızalarından ötürü kesilebilir. Venturro, söz konusu kesinti veya işleyişteki hatalardan kaynaklanan hasarlar için sorumluluktan feragat eder. Bundan başka Venturro, uygunsuz ekipman, internet hizmet sağlayıcıları ile ilgili bozukluklar, internet ağının doygunluğu veya sair diğer nedenlerden ötürü Venturro sitesinin herhangi bir çalışma bozukluğu, siteye erişim imkânsızlığı veya zayıf kullanım şartlarına yönelik tüm sorumluluklardan feragat eder.

6. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Size karşı sahip olduğumuz yasal yükümlülükleri sınırlamaya çalışmaktayız.

Sorumluluğun sınırlandırılması. Bazı ülkeler tüketiciler ile yapılan sözleşmelerdeki sorumluluğun sınırlandırılması veya muaf tutulmasına izin vermez ve sonuç itibariyle işbu bölümün muhtevası size uygulanmayabilir. Hizmetleri, herhangi bir Platform Uygulamasını kullanımınızdan veya Venturro'da bulunan, Venturro vasıtasıyla erişilen veya yüklenen herhangi bir içerik veya sair materyallerden kaynaklanan sizin veya üçüncü bir kişinin uğradığı herhangi özel, arızi, dolaylı, cezai veya netice kabilinden doğan hasarlar veya kullanım, fayda, kazanç veya veri kayıpları için kümülatif olarak sorumlu olmaz. İşbu sorumluluğun sınırlandırılması, taraflar arasındaki anlaşmanın temelinin bir parçasıdır ve bu husus olmadan koşullar ve yüklenen ücretler farklı olacaktır. İşbu sorumluluğun sınırlandırılması:

 • (1) iddianızın sözleşme, haksız fiil, yazılı hukuk veya sair başka yasal teoriye dayalı olup olmadığına, (2) söz konusu hasarlara dair olasılığı bilip bilmemenize veya bu olasılık hakkında bilgi sahibi olmanız gerekip gerekmediğine veya (3) işbu bölümde sunulan sınırlı çözümlerin asıl amaçlarında başarısız olup olmadığına bakılmaksızın uygulanır ve

 • Venturro'inun işbu Anlaşma veya geçerli yasaya aykırı bir şekilde kasıtlı veya bilerek sebebiyet verdiği veya işbu Anlaşmada hakkında feragat edilemeyip de geçerli yasa tarafından başka türlü hükmedilen herhangi bir hasar için uygulanmaz.

7. Fesih

7.1. Fesih halinde karşılıklı haklar

İki farklı taraf olarak işbu Anlaşmayı istediğimiz zaman feshedebiliriz.

İşbu Anlaşmayı herhangi bir sebeple veya sebepsiz Venturro'yu ihbar etmek suretiyle herhangi bir zamanda Bölüm 9.3.'e uygun olarak feshedebilirsiniz. Venturro, herhangi bir sebeple veya sebepsiz herhangi bir zamanda ihbarlı veya ihbarsız Anlaşmanızı ve hesabınızı feshedebilir. Söz konusu iptal derhal veya ihbarda belirtildiği tarihte yürürlüğe girer. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek adına, sadece Venturro veya hizmetlerin ücretini ödeyen taraf, herhangi bir ücretli hizmetine erişiminizi feshedebilir. Venturro hesabınızın feshi, Venturro'ya erişimizin devre dışı bırakılmasını kapsar ve Venturro'yu gelecekte kullanmanızı da engelleyebilir.

7.2. Hizmetleri Suistimal

Venturro, Hizmetleri kötüye kullanan veya istismar eden Üyelerin hesaplarını kısıtlayabilir, geçici olarak durdurabilir veya feshedebilir. Tanımadığınız Üyeleri bağlantı kurmak için davet etme, Venturro mesaj hizmetlerini suistimal etme, birden fazla veya sahte profil oluşturma, Venturro’nun izni olmadan Hizmetlerin ticari kullanımı, herhangi bir fikri mülkiyet hakkını ihlal etme, Bölüm 10'da liste halinde verilen Yapılması ve Yapılmaması Gerekenleri ihlal etme veya takdiri Venturro'ya ait olmak üzere Venturro'nun amacının hilafına olduğunu varsaydığı herhangi başka bir hareket Hizmetlerin Suistimali kapsamına girer. Ek olarak ve yukarıda anılanları kısıtlamaksızın Venturro, takdiri kendisine ait olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Yasası çerçevesinde birden fazla kez ihlal eden Üyelerin hesaplarını feshetmeye yönelik bir politika benimsemiştir.

7.3. Feshin Tesiri

Venturro hesabınızın feshi ile birlikte Hizmetlere erişimi kaybedersiniz. İşbu Anlaşma Bölüm 3 (“Haklarınız”) ile Bölüm 4.1., 4.2. ve 4.3. hariç işbu Anlaşmanın koşulları herhangi bir fesih halinde de geçerlidir. (“Hak ve Yükümlülüklerimiz”).

8. Uyuşmazlık Çözümü

8.1. Yasal İhtilaflar için Kanun ve Yer

Düşük bir ihtimal de olsa hukuki bir ihtilaf yaşamamız halinde, yargılama Türkiye mahkemelerinde gerçekleşecek ve Türkiye yasaları geçerli olacaktır.

İşbu Anlaşmadan kaynaklanan veya işbu Anlaşma ile ilgili ve Venturro ile yaşanan ihtilaflar (“İhtilaflar”), kökeninizin olduğu ülke veya Venturro'ya nereden erişim sağladığınıza bakılmaksızın ve hukuk prensiplerinin arasındaki çelişkiler ile Uluslararası Mal Satımlarına ilişkin Birleşmiş Milletler Konvansiyonuna rağmen Türkiye yasalarına tabidir. İşbu Anlaşmadan kaynaklanan veya işbu Anlaşma ile ilgili şikâyetlerin, taraflar aksini kabul etmedikçe veya aşağıdaki paragrafta bulunan Tahkim Seçeneğinde aksi belirtilmedikçe yalnızca Türkiye'de bulunan mahkemelerde çözüleceğini siz ve Venturro kabul edersiniz. Siz ve Venturro, tüm şikâyetlerle ilgili olarak mahkemeye başvurulması durumunda Türkiye'de bulunan mahkemelerin özel yargılarına uyacağınızı kabul edersiniz. Yukarıdakilere karşın, Venturro'nun herhangi bir yargılamada ihtiyati tedbir için (veya dengi herhangi bir tür ivedi yasal tedbir için) başvurabileceğini kabul edersiniz.

8.2. Tahkim Seçeneği

Her iki taraf olarak, tahkimi seçme hakkımız vardır.

Herhangi bir iddiada (yargılama veya dengi adli tedbir şikâyetleri hariç) toplam 10.000 USD'den az tazminat isteniyorsa, tazminat isteyen taraf ihtilafı uygun bir ücretle gıyabında bağlayıcı tahkim yoluyla çözmeyi seçebilir. Olayda taraf tahkim yolunu seçerse, tahkimi tarafların ortak kabul ettiği alternatif ihtilaf çözüm (“ADR”) sağlayıcı yoluyla başlatabilir. ADR sağlayıcı ve taraflar belirtilen kurallara riayet etmelidir: (a) tahkim, telefonla, çevrim içi ve/veya yalnızca yazılı izin yoluyla iletilmelidir ve tahkimi başlatan taraf belirli bir yol seçmelidir; (b) tahkim, tarafların veya şahitlerin aksi taraflarca karşılıklı olarak kabul edilmedikçe kişisel katılımlarını gerektirmemelidir; ve (c) hakim tarafından tazminat için karar verilen herhangi bir yargı nihaidir ve yetkili yargı mahkemesi tarafından belirtilmelidir.

9. Venturro Kullanıcısı için “Yapılması” ve “Yapılmaması gerekenler.”

Venturro'ya erişim için bir koşul olarak, işbu Kullanıcı Anlaşmasını kabul etmeniz ve aşağıdaki YAPILMASI ve YAPILMAMASI GEREKENLERE kesinlikle uymanız gerekir:

9.1. Aşağıdakileri yapın:

Venturro'da yapmanızı ve yapmamanızı istediğimiz bazı şeylerin listesi burada yer almaktadır.

 1. Gizlilik kanunları, fikri mülkiyet kanunları, ihracat denetim kanunları, vergi kanunları ve düzenleyici gereksinimler dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla tüm geçerli kanunlara uyun;

 2. Bize doğru bilgiler temin edin ve gerektiğinde bunları güncelleyin;

 3. Gizlilik Politikamızı gözden geçirin ve buna uyun;

 4. Venturro'nun Hizmetlere ilişkin gönderdiği bildirimleri gözden geçirin ve bunlara uyun;

 5. Hizmetleri profesyonel bir tutum izleyerek kullanın;

 6. Profilinizde gerçek adınızı kullanın.

9.2. Aşağıdakileri yapmayın:

 1. Venturro'da uygunsuz, doğru olmayan veya sakıncalı içerik göndermek suretiyle profesyonel olmayan davranışlarla iştigal ederek dürüst veya profesyonel olmayan bir şekilde hareket etmek;

 2. Profil formunda yer alan ilgili alanlarda doğru olmayan bilgileri yayınlamak (örn. ad-soyad alanına bir bağlantı veya bir eposta adresini eklemeyin) Lütfen eposta adresi, telefon numarası, açık adres veya doğası gereği gizli olan sair bilgileriniz gibi hassas kişisel bilgilerinizi de koruyun;

 3. Gerçek kişi olmayan birisi için bir Üye profili oluşturmak;

 4. Venturro'yu kullanan diğer kişilere hoş olmayan yazışmalar göndermek dahil başka kişileri rahatsız etmek, taciz etmek veya bu kişilere zarar vermek;

 5. Tanımadığınız kişileri ağınıza katılmaları için davet etmek;

 6. Profil fotoğrafı olarak size benzemeyen veya vesikalık olmayan bir fotoğraf yüklemek;

 7. Venturro'da başka birinin hesabını kullanmak veya kullanmaya çalışmak veya sahte bir kimlik oluşturmak;

 8. Aşağıdaki özelliklere sahip bir içeriği yüklemek, yayınlamak, site içi mesaj atmak, aktarmak veya başka bir şekilde hazırda bulundurmak veya başlatmak:

  • Anonim kimlik kullanmak veya mevcut veya daha önceki durumlarınızı ve özelliklerinizi yanlış tanıtmak veya bir kişi ya da teşebbüs ile geçmiş veya mevcut ilişkilerinizi yanlış tanıtmak dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yalan bir şekilde beyanda bulunan, taklit eden veya başka bir şekilde yanlış tanıtan;

  • Hukuka aykırı, iftira mahiyetinde, kötüleyici, müstehcen, ayrımcı veya başka şekilde sakıncalı olan;

  • Bir içeriğe söz konusu alan için niyet edilmeyen bir alan içeriğini ekleyen (örn. “unvan” ya da herhangi bir başka alana bir telefon numarası göndermek veya Venturro tarafından bir alan tahsis edilmeyen herhangi bir kişisel tanımlanabilir bilgi, açık adresler, eposta adresler telefon numaraları dâhil);

  • Herhangi bir kanun veya sözleşmeden doğan ya da yediemin ilişki uyarınca sunmak veya ifşa etmek hakkınız olmadığı bilgileri içeren (Girişim içinden elde edilen bilgiler, ifşa etmeme anlaşması gereği ya da istihdam ilişkilerinin bir parçası olarak öğrenilen veya ifşa edilen kişisel ya da gizli bilgiler gibi);

  • Patentleri, ticari markaları, ticari sırları, telif haklarını veya sair mülkiyete dair hakları ihlal eden;

  • Talep edilmemiş veya izin verilmemiş reklam, promosyon materyalleri, “istenmeyen posta,” “spam,” “zincirleme mektuplar,” “piramit şemalar,” veya talep edilmemiş herhangi bir formu içeren. İşbu yasağa, (a) sizi tanımayan veya sizi tanımalarının mümkün olmadığı kişilere mesaj göndermek için Venturro davetiyelerini kullanmak, (b) sizi tanımayan kişilere bağlanmak için Venturro'yu kullanmak ve izinleri olmadan bu kişilerin doğrudan bağlantılarına talep edilmemiş promosyonel mesajlar göndermek ve (c) dağıtım listelerine, haber Toplulukları takma isimlerine veya Topluluk takma isimlerine mesajlar göndermek dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir;

  • Venturro'nun veya Venturro'nun herhangi bir kullanıcısının bilgisayar yazılımı veya donanımı veya iletişim ekipmanlarının işlevselliğine sekte vuran, işlevselliği tahrip eden veya sınırlayan yazılım virüsleri, solucanlar veya herhangi bir sair bilgisayar kodu, dosyaları veya programlarını içeren;

  • Hizmetler vasıtasıyla aktarılan herhangi bir yazışmanın kökenini gizlemek üzere kimlik tanıtıcısını başka türlü manipüle etme veya üstbilgileri tahrif etmek; ve/veya

  • Yaşadığınız yerde yasalara uygun olsa bile, eskort hizmetleri ve fuhuş tanıtımını yapan profiller oluşturmak veya içerik sunmak.

 9. Ağ üzerinden satışlara benzer uygulamaları veya piramit şema ya da benzer başka uygulamalar oluşturmak amacıyla evden satış yapan bağımsız satıcıların istihdamına benzer uygulamaları gerçekleştirmeye çalışan bir ağın gelişim veya ayarlarına doğrudan veya dolaylı bir şekilde katılan;

 10. İşbu Anlaşmada izin verilmesi Venturro’nun geliştirici koşulları ve politikaları veya Venturro tarafından açıkça izin verilmesi hariç Venturro'da bulunan (sizin tarafınızdan ilan verilen içerik hariç) bilgileri kopyalamak, lisans vermek, alt lisans vermek, yayınlamak, neşretmek, iletmek, dağıtmak, uygulamak, sergilemek, satmak, yeniden markalaştırmak veya başka bir şeklide aktarmak;

 11. Tersine mühendislik yapmak, kaynak koda dönüştürmek, kaynak kodunu oluşturmak, kod açmak veya Hizmetleri sağlamaya yönelik fikri mülkiyetin altında yatan kaynak kodu ve bunların herhangi bir parçasını türetmeye başka bir şekilde teşebbüs etmek;

 12. Venturro'nun takdirinde olmak üzere Venturro ile rekabet içerisinde olan herhangi bir hizmeti temin etmek üzere Venturro'da görüntülediğiniz ve/veya Venturro'dan elde ettiğiniz bilgi, içerik veya verileri kullanmak veya kopyalamak;

 13. Venturro ile yazılı bir sözleşme akdetmediğiniz halde (bununla sınırlı olmamak üzere Venturro tarafından itibarlı bir Venturro eğitmeni olarak sertifikalandırılmadığınız halde kendinizi itibarlı bir Venturro eğitmeni olarak tanıtma buna dahildir) Venturro'ya bağlı olduğunuzu veya Venturro tarafından onaylı olduğunu doğrudan veya dolaylı olarak ima veya beyan etmek;

 14. Venturro geliştirici programı uyarınca izin verilmesi hariç Venturro'daki veya Hizmetlerin temelinde yatan teknolojiye dayalı türemiş çalışmaları veya diğer Üyelerin içeriğini kısmen veya tamamen uyarlamak, değiştirmek veya oluşturmak;

 15. Venturro'ya erişimi veya Venturro'nun içerisindeki herhangi bir bilgi veya muadilini tamamen veya kısmen kiralamak, finansal kiralamak, ödünç vermek, takas etmek veya satmak/tekrar satmak;

 16. Venturro'nun açık yazılı izni olmadan bir Venturro Grubunu veya Venturro'nun herhangi başka bir hizmetini veya işlevini satmak, bunlara sponsor olmak veya bunları paraya dönüştürmek;

 17. Siteye herhangi bir amaçla derinden bağlanmak (örn. Venturro giriş sayfasından başka bir Venturro web sayfasına bir bağlantı da dahildir), Venturro tarafından açıkça yazılı izin verilmiş olması veya Venturro'daki profil veya Grubunuzu Marka Talimatları bölümünde açıklandığı gibi tanıtma amacı için açıkça yazılı olarak izin verilmiş olması bunun dışındadır;

 18. Venturro ve lisans verenlerine ait olanlar dahil Venturro'nun içerisinde veya Venturro'da bulunan herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyete dair haklara ilişkin notları kaldırmak;

 19. Venturro'da bulunan bir reklamı kaldırmak, örtmek veya gizlemek;

 20. İşbu Anlaşmada açıkça izin verilmesi veya söz konusu bilgi sahibinin açıkça izin vermesi hariç Venturro tarafından elde edilen kişiye göre tanımlanabilir bilgiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir bilgiyi toplamak, kullanmak, kopyalamak veya aktarmak;

 21. Açık onayları olmadan Üye olmayan kişilerin bilgilerini paylaşmak;

 22. “Venturro” kelimesini herhangi bir ticari isim, eposta veya URL'de kullanmak veya Marka Talimatlarında öngörülenler ve Venturro tarafından açıkça izin verilmiş olanlar hariç Venturro'nun ticari marka ve logoları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Venturro'nun markalarını, logolarını ve/veya ticari markalarını ihlal etmek veya kullanmak;

 23. Sitede bulunan herhangi bir web sayfasına veya diğer hizmetlere erişmek, bunları “kazımak,” “sürünmek” veya “örümceklemek” için manuel veya otomatik yazılım, cihazlar, kod robotları, sair yol veya yordamlar kullanmak;

 24. Venturro tarafından açıkça izin verilmediği halde Venturro'ya erişmek için bot veya sair otomatik yöntemler kullanmak, kişiler eklemek veya yüklemek, mesaj göndermek veya yönlendirmek veya Venturro vasıtasıyla sair eylemler yürütmek;

 25. Venturro’nun elverişliliğini, performansını veya işlevselliğini herhangi bir rekabetçi amaçla izlemek için otomatik veya manuel yollarla veya yordamlarla Venturro'ya erişmek;

 26. Venturro’nun web sitelerinin görünüşünü veya işlevini “çerçevelemek,” “aynalamak,” veya başka şekilde taklit etmeyle uğraşmak;

 27. Mobil uygulaması veya bir web tarayıcısı kullanmak suretiyle http://www.venturro.com adresinde gezmek gibi Venturro tarafından sağlanan ara yüzlerden başka araçlarla Venturro'ya bilfiil erişmek veya buna teşebbüs etmek; İşbu yasak, Venturro dahil çoğu hizmete erişimi kapsayan bir hizmet platformu şeklindeki yazılımlar dahil herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanarak Venturro'ya erişim veya erişime teşebbüsü içerir;

 28. Venturro'nun içerisinde veya temelinde bulunan herhangi bir güvenlik bileşenini bilfiil geçersiz kılmak veya buna teşebbüs etmek;

 29. Diğer Üyelere veya Venturro personeline istenmeyen yazışmalar göndermek, Venturro'ya yetkisiz erişim sağlamaya teşebbüs etmek veya Venturro vasıtasıyla veya Venturro'ya bilgisayar virüslerini iletme veya etkin kılma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla Venturro’nun altyapısında makul sınırları aşan yüke neden olan veya Venturro altyapısının düzgün çalışmasına doğrudan veya dolaylı bir şekilde engel olan herhangi bir eyleme karışmak; ve/veya

 30. Venturro'ya bağlı herhangi bir sunucu veya ağ ya da Venturro'nun arama algoritmaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Venturro veya Hizmetlere engel olmak, bunları kesintiye uğratmak veya bunlarla oynamak.

10. Venturro Web Sitesinde Yayınlanan İçeriğe İlişkin Şikayetler

Venturro'da herhangi bir kişinin fikri mülkiyet haklarınızı çaldığını veya haksız yere kullandığını düşünüyorsanız, lütfen bize ulaşın.

Venturro'yu daha başarılı bir profesyonel olmanıza ve profesyonellerin başarılı olmasına yardım etmek için kurduk. Bu amaca ulaşma yolunda, Üyelerimizi doğru ve kesin bilgiler paylaşmaları için teşvik ediyoruz. Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarına da saygı duymaktayız. Benzer şekilde işbu Anlaşma, Üyeler tarafından gönderilen bilgilerin doğru ve üçüncü tarafların fikri mülkiyet hakları veya sair haklarını ihlal etmeyecek bilgiler olmasını gerekli kılar. Bu amaçları teşvik etmek için Venturro, Üyelerimiz tarafından gönderilen içeriğe ilişkin şikayetlerin gönderilmesine yönelik bir süreç sunmaktadır. Politika ve yordamlara şuradan ulaşılabilir