Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aklına takılan soruları hemen bize iletebilirsin.

Venturro teknoloji girişimcilerine özel bir platformdur. Venturro’ya üye olmak için buradan üye olmak istediğin eposta adresini ve şifreni belirlemen yeterli. Ama daha da kolay bir şekilde Linked In, Twitter ve Facebook hesaplarını kullanarak da hızlıca kayıt olabilirsin. Bu sayede hem zamandan tasarruf eder hem de kendini daha kolay tanıtabilirsin.

Girişimciler, girişimcilik dünyasında yer alan girişimci, yazılımcı, tasarımcı, hukuk danışmanı, uzman ve girişimci olmak isteyen kısacası teknoloji girişim ekosistemindeki tüm paydaşlar üye olabilir.

Venturro’ya üye olduktan sonra yapabileceklerin şöyle;

Henüz fikir aşamasında ya da şirketleşmiş olan girişiminizi Venturro’da açarak ilk adımı atabilirsin. Bu sayede ihtiyacın olan ekip ve ortağı bulmaya başlayabilirsin.

Bir fikrin yoksa veya kendi fikrin ile başka bir fikri birleştirmek istiyorsan bir girişim ekibin de yer alabilirsin. Bunun için tek yapman gerek “Girişimler” ve “Topluluklar” sayfasında beğendiğim bir ekip ile iletişime geçmek.

Gelişen fikirlere eşlik etmek ve onlara yatırım desteğinde bulunabilirsin de. Tek yapman gereken beğendiğin girişimlere mesaj atmak. Sanırım bunu duyduklarına çok sevineceklerdir.

Venturro’daki hesabın eposta adresine bağlı olarak tanımlanır ve bu sayede her eposta adresi bir kullanıcı adı ile eşleştirilir. Bu bir güvenlik önlemi ve eşsiz kullanıcı adı yaratmak için gerekli bir yöntemdir. Ayrıca üyeliğin ile ilgili her türlü konu için eposta yolu ile iletişime geçeceğiz.

"Profilimi Kimler Görüntüledi" özelliği son 7 gün içinde profiline kimlerin baktığını ve arama sonuçlarında kaç defa göründüğünüzü anlamanıza yardımcı olur. Haber Kaynağı sayfasının sağ kısmındaki "Profilimi Kimler Görüntüledi" bölümünde gördüğün zaman aralığı, geçmiş bir kaç hafta içinde profiline kaç kişinin baktığı temel alınarak değişiklik gösterebilir. Eğer son 7 günde profiline bakan kimse olmadıysa bu sayı sıfır gözükecektir.

Kişiler sayfasından bir kişiyi favori olarak ekleyebilir veya kaldırabilirsin.

Ana sayfanızın sağ üst kısmında yer alan menüden “Profilim” i seçin.

Profilim sayfasının sağ üst tarafında bulunan Favorilerim linkini tıklayın.

Kişi profilinin yanındaki yıldıza tekrar tıklayarak onu favorileriniz arasından kaldırabilirsiniz.

Ayarlar sayfasından şifrenizi değiştirebilirsin.

Sağ üst köşedeki Profil menüsünden Ayarlar’ı seçin

Ardından Profil Ayarları sekmesini tıklayın

Açılan bölümde Şifre satırındaki düzenle yazısına tıklayın. Eski şifrenizi girin, yeni şifrenizi yazın ve sonra onaylamak için tekrar yeni şifrenizi yazın Not: Şifreler büyük/küçük harfe duyarlıdır ve en az 6 karakter içermelidir. İyi bir şifre büyük ve küçük harfleri, sayı ve simgeleri birlikte içermelidir.

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsan, Oturum Açın sayfasından Şifrenizi mi unuttunuz? linkini tıklayarak şifre yardımı alabilirsin.

Venturro sadece teknoloji odaklı girişimlere özel bir platformdur. Teknoloji alanındaki tüm girişimlerini (yazılımsal veya donanımsal) Venturro’da tanıtabilirsin. Girişimini henüz fikir aşamasında, prototip aşamasında ya da şirketleşmiş olabilir.

Sahip olduğunuz tüm girişimleri Venturro’da tanıtabilirsin. Herhangi bir sınır yoktur.

Venturro’daki girişim ve toplulukları, izin verdiysen tüm Venturro üyeleri görebilir. Ama istersen sadece belirli kişilerin görmesini de sağlayabilirsin. Bu düzenlemeleri ayarlar menüsündeki “Girişimler ve Topluluklar” bölümünde yapabilirsin.

İzin veren Venturro üyeleriyle, “Site içi Mesajlaşma” sistemi ile iletişime geçebilir ve ayrıca eposta kontrol etmeye gerek kalmadan Venturro üzerinden mesajlaşmaya devam edebilirsin.

Venturro, girişimcilik dünyasının tüm rollerdeki oyuncularının yer aldığı bir paylaşım platformudur. Girişimini hayata geçirmek için ihtiyacın olan kişilerle buluşmanı sağlamak için kurulmuştur. Dolayısıyla ihtiyacın olan kişinin seni bulabilmesini sağlayacak kadar detayda bilgi paylaşmanı önemlidir.

Girişimine ortak veya ekip arkadaşı olabilecek tasarımcı, yazılımcı, mühendis, mentor, danışman, iş geliştirici, pazarlama uzmanı, satış uzmanı, ürün yöneticisi, hukuk müşaviri, mali müşavir, seo/sem uzmanı ve yatırımcı kişilere ulaşabilirsin.

Eğer girişimini geliştirmek için yatırıma ihtiyacın varsa bununla ilgili bilgileri paylaşabilirsin. Ayrıca girişim detay sayfasında da ihtiyacın olan yatırım miktarını belirtirsen yatırımcılar yatırım miktarını görüp seninle iletişime geçebilirler. Ufak bir ipucu verelim. Girişimini yatırımcılara sunabilmen için yakın zamanda tamamıyla eşsiz bir ürünle karşında olacağız. Ama yakında…

Girişim sahipleri, Venturro üzerinde girişimlerini oluştururken ihtiyaçları olan yatırım miktarını da belirtirler. Ya da bununla ilgili bir ilan yayınlayabilirler. İlgini çeken girişim için girişim sahibine Venturro üzerinden mesaj göndererek iletişim kurabilirsin.

Sağ üst köşedeki Profil menüsünden “Ayarlar”ı seçin.

Ardından Profil Ayarları sekmesini tıklayın.

Açılan bölümde “Profili Etkinsizleştir”i seçip gelen onayı doğruladıktan sonra Venturro üyeliğiniz durumunu etkin olmayan haline getirmiş olursun.

Arzu edersen bu işlemleri istediğin zaman geri alabilir ve profilini yeniden etkin hale getirebilirsin.

Bir girişim fikri paylaşıldıkça büyür ve gelişir. Bu nedenle iş fikirlerini diğer Venturro üyeleri ile paylaşmak hem takım kurma imkânını arttırır hem de yorum ve eleştirileri toplayarak onu geliştirmene yardımcı olur. Ancak girişimin patent, marka, faydalı model vb. bir yasal çerçeve ile korunmuyorsa ve kolayca taklit edilebileceğini düşünüyorsan onun hakkında geniş bir bilgi vermeden sadece özet bilgi kadarını aktarabilirsin. Bu sayede hem fikrinin çalışma korkusunu ortadan kaldırmış hem de istediğin takımına katılmak isteyen kişilere yeterli bilgi verebilirsin. Ama unutma ki, iyi iş fikirlerinin ve girişimlerin kolay kopyalanamıyor olması da en büyük özellikleri arasındadır. Bu nedenle onu taklit etmek çok kolay olmayacaktır.

Yatırım şirketi de bir girişim olduğuna göre tabi ki ekleyebilirsin. Bu durum, potansiyel yatırım fikirlerine ulaşmakta ve bu konuda ihtiyacı olan girişimlerin seni bulmasında yararlı olacaktır. Not: Yakında sadece yatırımcı şirketler için güzel sürprizlerimiz de olacak.

Dilediğin zaman takip etmekten vazgeçebilirsin.

Takip etmekten vazgeçmek istediğin kişi, topluluk veya girişimin profiline giderek en üst kısımda yer alan “Takip Etme” butonuna basarak takip etmekten vazgeçebilirsin. Takip ettiklerinin tam listesine “Profilim” başlığı altından da ulaşabilirsin.

“Haber Kaynağı”nda bildirmek istediğin tartışma ve yorumunun sağ üst köşesinde yer alan Şikayet Et” butonuna tıklayarak bu gönderiyi Venturro Ekibine veya o topluluğun içerik yöneticisine şikayet edebilirsin.

Ayrıca, doğrudan topluluk sahibi veya yöneticisi ile irtibata geçebilirsin. Topluluk yöneticisi (eğer gerekliyse) nasıl bir işlem yapacağına karar verir. Ayrıca eğer topluluk yöneticisi olarak sana bir gönderi uygunsuz olarak belirtiliyor ise sana gelen epostadaki linke tıklayarak gönderiyi inceleyebilir ve uygunsuz olduğunu düşündüklerini iletinin sağ üst köşesindeki butona tıklayarak silebilirsin.